Spherglass Logo

Technologia Domów Kopułowych

Nowoczesne technologie domów kopułowych. Jest wiele różnych technologii dostępnych na rynku. Jednak każda z nich ma swoje plusy i minusy. Nie ma jednak rozwiązania dla osób, które nie uznają kompromisu w sprawie jakości. Dlatego właśnie opracowaliśmy naszą autorską technologię budowy domów, z myślą o perfekcjonizmie.

Kształt

Wybraliśmy Właśnie Kopułę Geodezyjną

“Najmocniejszym, najlżejszym i najbardziej efektywnym sposobem zamknięcia przestrzeni znanym dotychczas człowiekowi” – tak kopułę określił Amerykański Instytut Architektów.
Stało się to w 1970 roku, gdy R. Buckminster Fuller otrzymał złoty medal za opracowanie kopuły geodezyjnej. Rzeczywiście, sferyczna forma kopuły składa się z trójkątnych fasetek, które wytrzymują nacisk ze wszystkich stron. Fuller odkrył, że kula utworzona z trójkątów, może mieć niezrównaną wytrzymałość.

Trójkąt

Trójkąty to nie przypadek

Trójkąty wycięte w całości z litego drewna konstrukcyjnego tworzą całość kopuły geodezyjnej. W odróżnieniu od konstrukcji szkieletowych technologia 3D w montażu przypomina układanie puzzli. Wszystkie obliczenia wykonywane są już na etapie produkcji a jakość budowy domu nie zależy już od ekipy budowlanej.

Fundamenty

Innowacyjny system fundamentowania bez betonowego.

Wykonany ze stali ocynkowanej, unosi dom nad gruntem.

System zapewnia niesamowitą sztywność i trwałość całego obiektu. Takie rozwiązanie oddziela budynek, od wód gruntowych i ułatwia dostęp do okresowych prac konserwacyjnych.

System, przeniesiony wprost z natury i podobnie jak korzenie drzew, przenosi obciążenie obiektu na większy obszar gruntu. Mikropale EasyFootings blokują się, uniemożliwiając ich ruch w górę i w dół.

Odporne na wysadzenie pod wpływem mrozu. Bardzo łatwy w montażu na terenach górskich pochyłych.

Dach

Elastyczne, Trwałe, Ponadczasowe Wykończenie

Standardowe pokrycie membrana firmy Protan.

Charakteryzuje je wytrzymałość min. 40 lat. Warto zwrócić uwagę na szybki czas montażu, ponieważ trwa on 1 dzień.

Nasze pokrycia wykonywane są na specjalne zamówienia, dzięki czemu zawsze są idealnie dopasowane.

Mamy możliwość wyboru, koloru pokrycia dachowego. Informacje na ich temat dostępne podczas rozmowy.

OKNA i Drzwi

Jedyne takie na rynku

V+ Glass to połączenie komfortu cieplnego HQ Glass z intymnością V Glass. V+ GLASS to szyba, którą można przełączać w tryb OPEN, SHADE lub CLOSE i równocześnie stanowi funkcję grzejnika.

Zestaw szybowy V+ Glass może zastąpić tradycyjny system grzewczy wewnątrz pomieszczenia. Zintegrowany system sterowania pozwala w łatwy sposób kontrolować temperaturę. Szyba jest dostępna w kilku wariantach. W zależności od mocy i izolacji termicznej wybranego pakietu

izolacja termiczna

Opracowane przez Nasa

Izolację termiczną (ocieplenie) wykonujemy z ekologicznego i niezwykle wydajnego aerożelu krzemionkowego. Jego wydajność dodatkowo wzmocniliśmy masą termoizolacyjną.
W wyniku połączenia tych materiałów powstaje izolacja grubości 30 mm o współczynniku U=0,198. Nie wchłania wody i jest paroprzepuszczalna. Jest też bardzo dobrym izolatorem akustycznym. Nie traci swoich właściwości od -200 do + 200 C.

 

Możliwości pasywne

Wiele możliwości
Ekologicznych

Fotowoltaika Tradycyjna

Fotowoltaika zintegrowana

Bank Energii

Oczyszczalnia Ścieków

Studnia Głębinowa

Różne źródła energi

Nasze projekty

Dom 180 m2


Rodzaj: Duży Dom Kopułowy
Cena: Od 750 000 PLN
Styl: Nowoczesny