Spherglass Logo

Nasza Historia

Jak w każdej firmie technologicznej , zaczęło się od chęci innowacji. Z racji , że Spherglass to grupa ekspertów w branży budowlanej , postanowiliśmy sami tworzyć domy oraz budynki komercyjne w technologii kopułowej. Stawiamy na ulepszenia!

Kolejnym kluczowym aspektem , który przyczynił się do wybrania akurat tego kierunku , był fakt że od zawsze znaliśmy wybitnego amerykańskiego konstruktora. Architekta Richarda Buckminster „Bucky” Fuller. Każdy z zespołu go zna i uważa za swój autorytet budowlany. Dlatego właśnie jego technologię zaczęliśmy rozwijać.

Zmotywowani i pełni optymizmu , zaczęliśmy tworzyć pierwsze prospekty domów kopułowych. Od 2016-2018 przetestowaliśmy, większość dotychczas znanych metod budowy domów kopułowych, i żaden z nich nie był pozbawiony wad.

Wobec tego od 2018-2020 podjęliśmy badania w kierunku stworzenia , nowej technologii budowy domów kopułowych. Mieliśmy kilka celów, które nam przyświecały przy tworzeniu naszej autorskiej technologii.

Tylko i wyłącznie wysoka jakość – Nasze domy muszą być idealne pod względem technicznym , zero kompromisów. Konstrukcja , która wytrzyma min. 100 lat.

Luksusowe wykończenia – Z racji , że luksusowe materiały budowlane towarzyszyły nam od zawsze , wkomponowaliśmy je w plany naszych domów kopułowych.

Przystępność cenowa- Faktem jest to , że nasze domy kopułowe , produkowane są z materiałów premium oraz luksusowych, stanowiło to dla nas pewne wyzwanie. Ale udało nam się stworzyć alternatywę dla standardowego budownictwa. Jeżeli ktoś, chciałby wybudować dom z tych samych materiałów co my, wówczas koszt budowy byłby 2-3 razy większy , niż w przypadku naszej kopuły.

I tak, oto udało nam się stworzyć domy kopułowe , które są w naszej ofercie. Całość trwała 8 lat , ale ciągle nasze domy udoskonalamy.

Możemy zagwarantować Państwu, że nasze domy będą zawsze na bieżąco z najnowszymi technologiami.

Zobacz też Naszą Technologie 

Poznasz sposób wytwarzania naszych domów kopułowych. 

Firmy, z którymi Współpracujemy.